2109/43
Dansk maler, 19. årh.
Portræt af en kvinde. Studie. Usigneret. Olie på lærred monteret på plade. 34,5×25.
Enkelte retoucheringer og krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag
13 bud