2437/836
Jens H. Quistgaard (f. København 1919, d. 2008)
“Festivaal”. Oval serveringsbakke af violetlakeret ahorn. Model 1102. Udført hos Nissen, Langå. L. 56. B. 44. H. 4,5.
Litteratur: Dansk Designs brochure ca. 1965, s. 24.
Proveniens: Richard Nissens private samling.
Få ridser og mærker.
Vurdering
812410 | ||
315020 | ||
155109 | ||
1018884 |