2125/​2047

Jan Stockmarr

Damearmbåndsur af sterlingsølv. Model Bangle. Mekanisk værk med manuelt optræk. Spejlskive med sølvfarvede visere. Omkreds ca. 15 cm. Urets diam. 33 mm. 1970'erne.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser på glas og kasse. Glas med lille revne. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.

Armbåndsure, 23. juni 2021

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

750 DKK

750 DKK