1511/1686
Opsats af porcelæn og bisquit, prydet med guldstafferinger, stamme i form af klassisk skikkelse. Kgl. P. 19. årh. H. 41.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Forgyldning med slid. Hovedet restaureret.
Varia, 12. marts 2015
Vurdering
Hammerslag