2414/​296

Alterbæger af sølv prydet med kartouche, utydelige mesterstempler, guardein Simon Groth. 19. årh. Samt bæger af hamret sølv drevet med bladværk. Uden mesterstempel. Guardein Christian Frederik Heise, København 1927. Samlet vægt ca. 215 g. H. 8 og 18. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ene bæger graveret. Alterbæger med bule.

Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

1.550 DKK
1.500 DKK