2250/197
Carl Neumann (f. København 1833, d. sst. 1891)
Fiskere nær en sejlbåd i vandkanten. Sign. C. N. Olie på papir løst monteret på malepap. 31×46.
Mindre krakeleringer. Retoucheringer. Nålehuller og papirtab ved kant. Let buet.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. december 2022
Vurdering
Hammerslag
12 bud