2427/​103

Ubekendt maler, 19. årh.

Almueinteriør med en kvinde, der giver sine børn et æble. Utydelig sign. Olie på lærred. 100×74.

Krakeleringer enkelte mindre afskalninger samt retoucheringer. Lærred bør strammes let op.

Fra i Lyngby
Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

13 bud

274699 5.500 DKK
809069 (Autobud) 5.000 DKK
274699 5.000 DKK
809069 (Autobud) 4.800 DKK
274699 4.600 DKK
809069 (Autobud) 4.400 DKK
274699 4.200 DKK
809069 (Autobud) 4.000 DKK
274699 3.800 DKK
809069 (Autobud) 3.600 DKK
274699 3.400 DKK
809069 3.200 DKK
274699 3.000 DKK