869/833
Sengustaviansk konsol af forgyldt og bemalet træ, plade af hvid marmor, udskåret med musling flankeret af overflødignedshorn. Sverige, 18. årh.s slutning. H. 86. B. 94. D. 35.
Russisk, møbler og varia, 2. december 2016
Vurdering
Hammerslag