869/​833

Sengustaviansk konsol af forgyldt og bemalet træ, plade af hvid marmor, udskåret med musling flankeret af overflødignedshorn. Sverige, 18. årh.s slutning. H. 86. B. 94. D. 35.

Russisk, møbler og varia, 2. december 2016

Vur­dering

20.000 DKK

Hammerslag

19.000 DKK