2120/989
“Charlottenborg”. Et par PH 5–4½ pendler med skærme af hvidlakeret metal. Udført hos Louis Poulsen. H. 31,8. Diam. 46,6. (2)
Litteratur: “Tænd”, afb. s. 243.
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 18. maj 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
17 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||