2439/1817
Charles Eames (f. 1907, d. 1978)
Ray Eames (f. 1912, d. 1988)
“Aluminium Group”. Et par kontorstole med stel af forkromet aluminium. Betrukket med sort skind. Udført og mærket hos Vitra. (2)
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Eftersyn
I
Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
16 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
931477 (Autobud) | ||
1032993 | ||
931477 (Autobud) | ||
1164572 | ||
931477 | ||
1165334 | ||
893409 | ||
987059 | ||
864665 | ||
865580 | ||
919810 (Autobud) | ||
865580 | ||
919810 (Autobud) | ||
865580 | ||
919810 | ||
872316 |