Henri Pierre Picou (f. Nantes 1824, d. sst. 1895)
En fornem dame og en ung kvinde i rokokoklæder. Sign. Henri Picou 1875. Olie på lærred. 61×50.
Områder med forrensning. Mindre krakeleringer samt enkelte overfladiske ridser. Lille sømhul ved nedre kant, samt revne ca. 6 cm. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
11 bud