2021/143
Pokal af tin, støbt med løvehoveder holdende skilte graverede med initialer og årstal, lågknop i form af ridder stående med våben. Stemplet. 18. årh. H. 44.
Reparation på låg. Et skilt mangler. Mindre brud på fodrand. Mindre buler, ridser og mærker. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. maj 2020
Vurdering
Hammerslag