2013/314
Spand af kobber med øre af jern. 19. årh. H. ekskl. øre 32. Diam. 39.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. marts 2020
Vurdering
Hammerslag