2417/879
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)
“AJ”. Et par væglamper af grålakeret metal med justérbar skærm. Udført hos Louis Poulsen. L. 30. (2)
Alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og mindre afskalninger. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 23. april 2024
Vurdering
Hammerslag