2150/60
Kinesisk skål af porcelæn, dekoreret med indridset blomstermotiv. Mærket. Qing, 19. årh. H. 5. Diam. 16,5.
Fremstår med alders- og brugsslitage, inklusiv overfladeridser. Mat indvendig. Jernpletter.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. december 2021
Vurdering
Hammerslag
55 bud