12027/​24

Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)

Komposition. Tryksign. Jorn. Oprindeligt vedlagt tidsskriftet Hvedekorn. Litografi i farver. Lysmål 23,8×15,4. Rammemål 44,5×32.

Kunst, antikviteter & design, 2. juli 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

1.050 DKK
1.000 DKK