12027/24
Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
Komposition. Tryksign. Jorn. Oprindeligt vedlagt tidsskriftet Hvedekorn. Litografi i farver. Lysmål 23,8×15,4. Rammemål 44,5×32.
Kunst, antikviteter & design, 2. juli 2020
Vurdering
Hammerslag