2049/120
“Dobbeltriflet” og “Musling”. Diverse skeer og to gafler af sølv. Mester Jacob Feddersen, Tønder. Christian Erhardt Obbekjær, Vejle m.fl. 18.-20. årh. Vægt ca. 1650 g. (38)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Dele med skævheder og buler. En ske med forstærkning. Gaffel af sølvplet medfølger. Delvis underlødig.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020
Vurdering
Hammerslag