2439/264
Græsk æg af delvist forgyldt sølv rigt dekoreret med scener fra jesu fødsel og genopstandelse. H. 14. Stemplet Ag 995-Made in Greece patented samt ERS 19B. Udfyldt.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. september 2024
Vurdering
Hammerslag