2016/246
“Saksisk Blomst Svejfet”. Rundt fad af porcelæn, Kgl. P., dekoreret i farver og guld med blomster og bånd, gennembrudt fane. Nr. 1722. 19. årh. Diam. 36.
Let brugs- og alderspatina, herunder minimale ridser og slid på guld.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. april 2020
Vurdering
Hammerslag
17 bud