2104/5
Senempire kamniur af forgyldt bronze med den schweiziske sagnhelt Wilhelm Tell og episoden med æblet i Altdorf. 19. årh.s midte. H. 39. B. 32. D. 11.
.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og optræksnøgle mangler.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
25 bud