2006/​78

Bertel Thorvaldsen (, efter)

“Kærlighedens aldre”. Plakette af bemalet og forgyldt gips. Stemplet Eneret, H.C. Brix. 27×63.

Mindre afskalninger og afslag.

Ældre malerier, møbler og varia, 3. februar 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

1.550 DKK
1.500 DKK