1821/​1527

Rokoko hovedvandsæg af sølv, drevet med rocailler og kæminger, låg prydet med glas flus. Mester Lars Hansen Birch Hillerød 1786. H. 6,5 cm. Derudver hjerteformet hovedvandsæg, ustemplet, 18. årh. H. 7,5 cm. (2)

Aldersrelaterede spor og mærker.

Varia, 24. maj 2018

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag