1949/531
Rita Kernn-Larsen (f. Hillerød 1904, d. København 1998)
“VII”. Sign. Rita Kernn-larsen. Olie på lærred. 46×64,5.
Proveniens: Struer Kommunes kunstsamling.
Original stand.
Moderne kunst og design, 3. december 2019
Vurdering
Hammerslag