2039/​306

Signeret Orientalsk silketæppe på bund med metaltråde i Hereke stil. Mirab på lys bund med livets træer. Ca. 1 mio. kn. pr. m2. 21. årh. 185×126.

Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020

Vur­dering

12.000 DKK

Hammerslag

8.000 DKK

8.000 DKK