2138/791
Arne Bang (f. Frederiksberg 1901, d. Fensmark 1983)
Vase af stentøj modelleret med vertikale riller. Dekoreret med blå glasur. Sign. monogram, 124. H. 12,3.
Almindelig brugspatina.
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag
21 bud