12249/​38

Egill Jacobsen (f. København 1910, d. sst. 1998)

Maskekomposition i blåt og gult, ca. 1980. Usign. Litografi i farver. Bladmål 67×50. Uindrammet.

Proveniens: Permild og Rosengreen, restlager fra det litografiske værksted.

Friskt og ubrugt eksemplar. Intet at bemærke.

Kunst, antikviteter & design (ny dato), 9. december 2022

Vur­dering

1.200 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

1.050 DKK
(Autobud) 1.000 DKK
950 DKK
900 DKK
(Autobud) 850 DKK
800 DKK
650 DKK
600 DKK