12249/38
Egill Jacobsen (f. København 1910, d. sst. 1998)
Maskekomposition i blåt og gult, ca. 1980. Usign. Litografi i farver. Bladmål 67×50. Uindrammet.
Proveniens: Permild og Rosengreen, restlager fra det litografiske værksted.
Friskt og ubrugt eksemplar. Intet at bemærke.
Kunst, antikviteter & design (ny dato), 9. december 2022
Vurdering
Hammerslag