2412/787
Dansk møbeldesign
Overpolstret lænestol med ben af mørkbejdset bøg, betrukket med grå uld. 1930–40'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 19. marts 2024
Vurdering
Hammerslag