905/850
Edvard Munch (f. Løten, Hedmark 1863, d. Ekely 1944)
“Alpha og Omega”. Tryksign. E. Munch. Trykket er muligvis trykt senere end 1908–09 hos Nielsen, Oslo. Litografi. Lysmål 30×48.
Litteratur: Woll 340.
Seller informs: ingen
Malerier, skulpturer og grafik, 8. december 2021
Vurdering
Hammerslag