2138/857
Dansk snedkermester
Højrygget lænestol med ben af bejdset bøg. Sæde, sider og ryg betrukket med blå uld.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker på ben. Uld med pletter, smuds og slitage.
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag
24 bud