1637/117
N. P. Mols (f. Grumstrup 1859, d. København 1921)
Køerne sejles over et åløb ved Ribe. Sign. N. P. Mols Ribe 20. Olie på lærred. 43×51.
Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Ældre malerier og møbler, 12. september 2016
Vurdering
Hammerslag
40 bud