2125/7050
Hjelmmaske af udskåret patineret træ, rester af rødt pigment. Suku, D. R. Congo. H. 31 cm.
Proveniens: Ex. Bernd Muhlack, Kiel, Tyskland.
Tribal art, 27. juni 2021
Vurdering
Hammerslag