1703/587
Pablo Picasso (f. Malaga 1881, d. Mougins 1973)
“Colombe volant”. Tryksign. Picasso, 10.10.52. Litografi i farver. Bladstørrelse 54×76.
Litteratur: Bloch nr. 712.
Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 17. januar 2017
Vurdering
Hammerslag
20 bud