877/145
Hereke helsilketæppe, Tyrkiet. Klassisk nichedesign med store palmetter, rosetter og fuglemotiver. Monogramsigneret. Ca. 1,1 mio. kn. pr. m2. 20. årh.s anden halvdel. 151×103.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: carpets@bruun-rasmussen.dk Condition report on request. Contact: carpets@bruun-rasmussen.dk
Tæpper, varia, møbler, ure, 28. februar 2018
Vurdering
Hammerslag