1722/​44

Bord af sortmalet støbejern, gavle dekoreret med det svenske rigsvåben, plade af gråbroget marmor. 19. årh. H. 77. B. 67. D. 58.

Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Mindre afskalninger og rustpletter. Senere plade.

Ældre malerier og møbler, 29. maj 2017

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

3.000 DKK

3.000 DKK