1722/44
Bord af sortmalet støbejern, gavle dekoreret med det svenske rigsvåben, plade af gråbroget marmor. 19. årh. H. 77. B. 67. D. 58.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Mindre afskalninger og rustpletter. Senere plade.
Ældre malerier og møbler, 29. maj 2017
Vurdering
Hammerslag