2040/526
Sven Dalsgaard (f. Randers 1914, d. sst. 1999)
“Min mor”. Sign. Sven Dalsgaard. Skulptur af bemalet jern og corténstål. H. 172.
Let brugsslitage.
Moderne kunst og design, 29. september 2020
Vurdering
Hammerslag