2040/160
Conrad Oscar Carlson (f. København 1840, d. Dybbøl 1864)
Parti fra Taarbæk. Sign. C. 1860. Olie på lærred. 21×26.
Lærredet er dubleret. Mindre krakeleringer. Mindre retoucheringer hovedsagelig langs kant.
Ældre malerier, møbler og varia, 28. september 2020
Vurdering
Hammerslag
12 bud