12125/234
Tre sortlakerede rammer med forkant af bladsølv, af udskåret, lakeret træ med bladsølv og shellak. Med glas og bagbeklædning. 19. årh.s sidste del. 47,5×37,5–63,5×58,5. (3)
Afskalninger, skrammer og retoucheringer. Pæn stand.
Kunst, antikviteter & design, 24. juni 2021
Vurdering
Hammerslag