12125/​234

Tre sortlakerede rammer med forkant af bladsølv, af udskåret, lakeret træ med bladsølv og shellak. Med glas og bagbeklædning. 19. årh.s sidste del. 47,5×37,5–63,5×58,5. (3)

Afskalninger, skrammer og retoucheringer. Pæn stand.

Kunst, antikviteter & design, 24. juni 2021

Vur­dering

1.200–1.500 DKK

Hammerslag

800 DKK

800 DKK
750 DKK
700 DKK
650 DKK
600 DKK