2131/710
Philippe Starck (f. Paris 1949)
Et sæt på seks stole af grønlakeret aluminium. Udført og mærket hos Emeco Industries Inc. U.S.A. (6)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser, mærker og enkelte buler. Afskalninger.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Vurdering
Hammerslag
15 bud