2415/​357

En samling bordsølv bestående af lysestage, skål samt mindre opsats af sølv. Udført hos hhv. Grann & Lagly, Hugo Grün m.fl. 20. årh. Samlet vægt ca. 525 g. H. 2,5–11. Diam. 11,5–15,3. (3)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Lysestage graveret.

Ældre malerier, møbler og varia, 8. april 2024

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

1.550 DKK
1.500 DKK