1704/31
Emil Zoir (f. Göteborg 1861 eller 1867, d. 1936)
“Mandporträtt”. Sign. Efter Antonio van Dyck af Emil Zoir Paris 1900. Olie på lærred. 114×94.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 23. januar 2017
Vurdering
Hammerslag