2434/865
Dansk snedkermester
Skænk af palisander, front med fem skuffer og to jalousilåger. 1940'erne. H. 85. B. 190. D. 55.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Falmet. Nogle vandskjolder. Nogle stødmærker. En jalousilåge med manglende greb.
Vurdering