2109/74
“Cockfighting chair”. Engelsk biblioteksstol med stel af egetræ, opklappelig bakke af mahogni, sæde, ryg og armlæn betrukket med sort skind beslået med messingsøm. 20. årh.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Revner i træet.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag
23 bud