1908/1527
16 hollandske og nordtyske fliser dekorerede i underglasur blå med arkitektur. 18. årh. (16)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Flere med revner, enkelte med rep.
Varia, 21. februar 2019
Vurdering
Hammerslag
16 bud