Hans Henrik Lerfeldt (f. Århus 1946, d. København 1989)
Johannes Hofmeister (f. Hjørring 1914, d. sst. 1990)
Albert Bertelsen (f. Vejle 1921, d. sst. 2019)
Poul Winther (f. Skagen 1939, d. sst. 2018)
En samling af 12 kompositioner. Devis sign., nummererede og daterede. Litografier og raderinger i farver. Variable størrelser. Uindrammede. (12)
Enkelte håndteringsmærker.
Moderne kunst og design (udskudt), 23. januar 2020