2104/363
Kinesisk green & gold stokkeholder af porcelæn, dekoreret i farver og guld med blomster, frugter og fugle. Mærket Qianlong, men 20. årh. H. 46. Diam. 24.
Brændingsrevne indvendigt. Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. januar 2021
Vurdering
Hammerslag