2005/106
C. Felsing, 19. årh.
Strandparti med en fiskerfamilie. Sign. C. Felsing, 1850. Olie på malerpap monteret på lærred. 28×40.
Afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. januar 2020
Vurdering
Hammerslag