1417/​1574

En samling romerske effekter af terrakotta, bestående af blandt andet olielamper, flakoner og statuetter. 1.-2. årh. e.Kr. L. 2–24. (19)

Proveniens: Hidrører fra dansk privatsamling.

Fremstår med alders- og brugsslitage, reparationer, afskalninger og brud.

Varia, 24. april 2014

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.300 DKK

2.300 DKK
2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK