2045/40
Janus la Cour (f. Ringkøbing 1837, d. Odder 1909)
Strandbred med store sten. Usigneret. Olie på lærred. 35×48,5.
Behov for let overfladerensning. Mindre afskalninger. Trykmærke fra blændrammen.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020
Vurdering
Hammerslag