2448/​203

S. C. Bjulf (f. Løgstør 1890, d. Roskilde 1958)

Udsigt mod Snorrebroen på Christianshavn. Sign. S. C. Bjulf. Olie på lærred. 64×88.

Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 2035, 2020 nr. 167.

Mindre krakeleringer. Enkelte nålehuller og ridser med minimal afskalning ved kant. Behov for rensning.

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

1.400 DKK

10 bud

1171440 1.400 DKK
834097 (Autobud) 1.350 DKK
1171440 1.300 DKK
834097 1.050 DKK
1171440 1.000 DKK
1063327 950 DKK
1171440 900 DKK
1063327 850 DKK
855127 800 DKK
1063327 750 DKK