2119/87
To Disney marionet dukker fra Sværdet i Stenen forestillende Merlin og Madam Mim. H. ca. 75 og 92 cm. (2)
Dukkerne var brugt til at promovere premieren i Frankrig af Walt Disney's Sværdet i Stenen i 1963.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.
Auktion
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|